| al2o a întrebat:

Am devenit amanta unui om casatorit fara sa-mi dau seama am cazut in plasa lui. Nu am ajuns inca sa facem dragoste, doar saruturi.Ne sprijinim moral etc... Ce parere aveti?

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Fugi pana nu e prea tarziu! Vor suferi prea multe persoane, inclusiv tu. Nu-ti distruge viata si o familie, chiar daca nu e una fericita!

| Barajag a răspuns:

Eu zic sa renunti pana nu este prea tarziu, sa strici casnicia uni om, este un fapt de neiertat.Chiar daca va sprijiniti moral, incetati cu jocul acesta, nu ati ajuns sa faceti dragoste, insa tot se va intampla.Bafta!

| shtephie a răspuns:

Nu'i bine cu un barbat casatorit! Gandeste'te la nevasta lui! dAK ai fi in locul ei ti'ar placea ca barbatul sa te insele?

| cosima11 a răspuns:

Gandeste`te ca tu ai avea un sot pe care il iubesti foarte foarte mult, si ai afla ca te inseala cu alta.cum te`i simti? mai bine ai pune capat acestei relatii.si mai gandeste`te si ca roata e rotunda toata ziua si calca pe toate partile.asa ca roaga`te sa nu patesti si tu la fel cand te vei casatori.nu cred ca ti-ar pica bine...deloc.

| pengu a răspuns:

Buna.
Eu una nu sunt de acord cu o relatie de acest gen. Gandeste-te un pic: iti convine sa imparti barbatul tau cu alta? Pentru ca el poate spune ca intre cei doi nu mai este nimic, dar totusi sunt casatoriti si atat timp cat el nu a renuntat la ea pentru tine, de la inceputul relatiei voastre, este clar ca intre ei este o legatura destul de stransa. si apoi, cum te-ai simti daca ai fi in locul sotiei?
Nu este corect, din punctul meu de vedere, nici pentru sotie si nici pentru tine ceea ce face el.
take care tongue

| 80Cris a răspuns:

Pai daca nu ati facut inca dragoste nu esti amanta lui. Cuvantul amanta presupune si sex. Si nu stiu cum vine asta, fara sa-ti dai seama?! Dar sunt toate sansele sa ajungeti si la sex...in cazul asta sunt doua variante, Una e chiar sa te iubeasca si sa decida sa ramana cu tine iar cealalta e ca te vede ca pe o prietena, in curand te va vedea si ca pe o amanta si s-ar putea sa o continue tot asa, pana cand ti se duce tie tineretea... apoi sa-ti dea un sut in fund. Gandeste-te foarte bine, afla de ce a ajuns in '' bratele tale'' caci daca va fi sincer, asa il vei cunoaste mai bine. Afla cum e sotia lui ca sa-ti dai seama mai bine in ce te bagi. Sunt muuuulte de spus, daca are un copil, doi, totul e mai complicat. Think!

| 80Cris a răspuns:

Pai daca nu ati facut inca dragoste nu esti amanta lui. Cuvantul amanta presupune si sex. Si nu stiu cum vine asta, fara sa-ti dai seama?! Dar sunt toate sansele sa ajungeti si la sex...in cazul asta sunt doua variante, Una e chiar sa te iubeasca si sa decida sa ramana cu tine iar cealalta e ca te vede ca pe o prietena, in curand te va vedea si ca pe o amanta si s-ar putea sa o continue tot asa, pana cand ti se duce tie tineretea... apoi sa-ti dea un sut in fund. Gandeste-te foarte bine, afla de ce a ajuns in '' bratele tale'' caci daca va fi sincer, asa il vei cunoaste mai bine. Afla cum e sotia lui ca sa-ti dai seama mai bine in ce te bagi. Sunt muuuulte de spus, daca are si copii, totul e mai complicat. Think!

| 80Cris a răspuns:

Scuze, nu stiu cum reusesc...am trimis mesajul de doua ori si mi s-a intamplat si la alt subiect.

| Alinaga a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie su sufar enorm mi am distrus viata sunt cu el de 2 ani si nu l mai pot lasa am devenit dependenta de el daca nu il iubesti foarte mult te rog din tot sufletu meu(chiar daca nu te cunosc ma doare ca alte persoane sa sufere asa ca mine)te rog sa l lasi nu ajunge mai departe

| ares_5782 a răspuns:

Draga al20 te sfatuiesc din tot sufletul sa parasaesti cat mai repede cu putinta relatia asta anormala si sa traiest alaturi de generatia ta. Altminteri iti va aduce un intreg lant de necazuri ireparabile. Ti-o spune un om de aproape 70 de ani cu toata sinceritatea sin experienta. M/am casatorit cu o femeie care in tinrete a procedat asa gresit ca tine, adica timp de doi ani a fost "impreuna" cu unul casatorit cu doi copii si mai mare ca ea cu 22 de ani. Azi isi da cu pumnii in cap. Si unde mai pui ca ala era ...impotent, drept care o punea sa-l masturbeze! HOROR! Eu am aflat toate aste tarziu, din niste insemnari deale ei, si de atunci nu mai am liniste.