| andreywtza a întrebat:

Salut! Am gaura in urechi de cand eram mica, de curand mi-am pierdut cerceii de aur si am purtat 2 saptamani unii de tinichea, in acest timp am facut rana la urechi de la ei. Acum mi-am cumparat altii de aur si nu pot sa ii mai tin in ureche, i-am tinut 2 zile si abia i-am dat jos de durere. Ce pot face? Ofer funda

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa te maturizezi!
Durerea de la urechi nu este nici pe departe asa cum o descrii tu, fiind foarte cunsocuta ca este de intensitate foarte mica, fiindca este facuta in cartilagiul urechii.
Doar un copil mic sau rasfatat s-ar plange de atata lucru.

Acum ai 2 optiuni:
- taci si suferi ca drerea ia este nesemnificativa si la un moment dat nu o mai simti deloc.
- ori scoti cerceii si ii pui mai tarziu, cadn te mariti, poate pana atunci te maturizezi happy

| Yuoia a răspuns:

Intai tratezi infectia (rana) de la ureche. Mergi la medicul de familie sa-ti prescrie ceva.
Dupa aceea vei putea pune cerceii de aur.

Nu toata lumea suporta tinichelele in urechi. Unele nici macar argintul. De asta e bine sa nu mai pui altceva decat aur sau din cei medicinali.