| Boboleu a întrebat:

Salut, sunt baiat si mi-am pus cercel in ureche, am 18 ani happy Deci am avut de gand sa-mi fac gaura in ureche si sa vad cum imi va sta cu un cercel. L-am purtat doar doua zile si l-am scos ca nu-mi era comod cu el, am simtit putin durere cand l-am scos si se pare ca se face rana. Ceea ce vreau sa spun de fapt, este ca zona urechii unde e gaura s-a facut putin mai mare decat cealalalta ureche, vreau sa stiu daca o sa se restranga la loc urechea, mersi!

2 răspunsuri:
| tanya136 a răspuns:

Daca porti cercelul regulat urechea se va obisnui si se va vindeca!

| proTune a răspuns:

Salut! Daca ti-ai facut gaura intr-un salon specializat, atunci inflamarea se datoreaza zonei care a fost intepate. Daca ti-ai facut tu gaura, atunci risti sa faci o infectie. Daca rana se agraveaza, iti recomand sa vizitezi de urgenta un doctor!