| Robieski a întrebat:

Am jucat/joc the-west dar mi-am luat ban din cauza multi-contului.
Un cont era al meu unu al varului meu care joaca de pe acelasi laptop unde joc si eu si un cont este al unui prieten de care am grija de el de 2 sapt cat timp el este plecat in vacanta.
Problema e ca i-am explicat printr-un tichet unui admin iar el mi-a spus sa aleg doar un singur cont ca cica toate cele 3 conturi erau ale mele...
Acum vine si intrebarea... Pe ce se bazeaza acest admin atunci cand spune ca sunt conturile mele?

1 răspuns:
| Boomkin1337 a răspuns:

Se bazeaza pe faptul ca toate cele 3 conturi au fost accesate(probabil in mod repetat) de pe acelasi computer. Fiecare computer are un IP, iar unele jocuri citesc IP-ul computerului tau sa verifice daca exista si alte conturi facute sau folosite pe acelasi IP.