| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Am nevoie de un raspuns rapid.

Dati-mi si mie un site unde pot sa-mi testez iq-ul GRATUIT.In afara de treningmozga.Multumesc

11 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ia tabla de sah.
Sau o culegere de probleme de matematică.
Cu cit mai greu iti e sa te descurci cu ele, cu atit IQ-ul e mai mic. happy

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Ce poti spune de ideea de a avea iq 145 si de a juca sah incredibil de slab, 2/30 jocuri fiind victorii doar.Este un om prost exemplul meu?

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Oare? Inteligența e de mai multe tipuri. Dacă cineva nu se descurcă la matematică sau la șah de exemplu, înseamnă neapărat că are un IQ mic? happy

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

O observatie pertinenta. E adevărat ca inteligenta nu se vede doar la matematica sau sah. Dar, la cele doua, inteligenta e necesara ca sa le faci fata. Eu am zis-o mai mult in gluma, ca alternativa la lipsa unui test IQ.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu. Sahul nu e un test IQ, deci nu reflecta intotdeauna realitatea. Poate ca omul tau e tare la matematica. happy

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Gandesti corect, presupun ca din curiozitate ti-ai testat si iq-ul, cat ti-a iesit?

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Un pic peste medie.
Cînd sunt foarte obosit. happy happy happy