| CarameleCuLapte a întrebat:

Salut am o întrebare de la verișoara mea care are 13 ani, ea are ciclu de la 11 ani jumate și luna aceasta ia întârziat menstruația doua săptămâni și tot nu i-a venit, nu a avut niciodată contact sexual, doar si-a introdus creionul, ar putea fi insarcinata? (Știu ciudata întrebare dar m-a rugat )

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Are ciclul neregulat, e ceva normal.
Totusi, sa faca un control, poate are o infectie.
Zii sa inceteze joaca cu creionul.
O zi buna happy

| R0R0 a răspuns:

Nu.

| BadAngel3 a răspuns:

Cum sa ramana insarcinata de la un creion? Aveti nuci in loc de creier?

| mmememe a răspuns:

O sa fac abstractie de la aberatia cu creionul si o sa fiu serioasa.La 13 ani e ok ca ciclul sa vina neregulat, sa mai astepte putin si daca nu, sa o intrebe pe mama sa pentru ca sigur are un raspuns.Mult succes si sfatuieste-o sa nu mai faca treaba cu creionul laughing.