| SpikLo a întrebat:

Am o mare problema nu stiu ce se intampla cu lumea si cu mine. Ies pe strada cu un amic mergeam prin parc si se lua lumea de noi fara niciun motiv. "ce-s cu fetele astea?" "ce smecher se cred astia" dar noi nu faceam nimic pur si simplu mergeam in parc. Eram imbracati decenti, haine normale eu am cam 1.72 el 1.75 si aratam destul de bine la corp facem sala de juma de an, sau putin mai mult. Dupa tot asa mergeam si trecem pe langa un fast food si tipu de acolo ma intreaba tu esti fetita sau baiat? De unde ajunge la concluzia asta? Nu sunt pensat, sunt tuns scurt nu am trasaturi deloc de fata sau gesturi. Sunt mai timid desi fac si box eu nu inteleg nimic. Si sa nu mai spun ca si tiganii s-au luat de noi tot asa nu faceam nimic. Aveam niste blugi un tricou si jachete negre pe noi deci nu inteleg..Cateva pareri/sfaturi?

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Sunt tot felul de ratați. Mie unul nu mi s-a întâmplat, dar cel mai bine e să nu îi băgați în seamă. Asta e țara în care trăim. În Austria de exemplu poți umbla și în boxeri, te trezești doar cu niște priviri indiferente. Oamenii din țara noastră sunt sub orice critică, majoritatea.

| OldSoul a răspuns:

Nu stiu, din ceea ce spui tu nu ar prea avea motiv sa spuna astea, dar cert e ca iti lipseste increderea in tine... cand mai iesi cu prieteni incearca sa te simti cat mai bine, sa vorbiti cat mai mult, sa va faceti simtita prezenta daca pot spune asta, cel mai probabil sunteti prea tacuti si de asta vi se spun acele vorbe.
Oricum sfatul meu ar fi sa le ignori.

| AlexisDolly a răspuns:

Cel mai intelept lucru pe care ai putea sa il faci este sa actionezi cu indiferenta. Comunitatea in care traim este de asa natura. Trebuie sa ne conformam. Vezi tu,toti oamenii judeca dar nu se uita si la ei. De ce? Fiindca inteligenta si bunul simt sunt doua trasaturi greu de obtinut. Insa oamenii din ziua de astazi aleg sa faca lucruri obisnuite, usoare de facut, lipsite de sens. Isi vor da seama ce inseamna cu adevarat esenta vietii foarte tarziu. Tu, fii fericit ca nu esti ca ei. Fii unic, sa nu alegi niciodata sa te lasi influentat de ei. Alege sa faci ce te face fericit, sa nu actionezi precum o marioneta a societatii. Succes!