| AlexandarAlx a întrebat:

Salut, am o problema cu bataia, deci imi e frica de bataie (pe strada) eu fac box de 3 luni si stiu si eu cate ceva. Ma bat in fiecare sedinta, m-am batut cu unu care era dublu cat mine, cu unu de 20+ de ani si eu am 16.Azi m-a injurat unu in ora, dupa peste 10 min cand a venit pauza nu mai aveam nervi si nu puteam sa dau in el, si m-a injurat iar, m-am dus infipt la el si i-am dat o directa in nas dupa a sarit pe mine si mi-a dat si el cativa pumni, dupa s-a bagat unu-_-. Faza e ca eu am uitat tot de la box in momentul ala, eram nervos. Intrebarea mea este cum pot sa imi stapanesc furia si sa ma bag cu unu "cu cap" sa realizez ce miscari fac. Eu daca nu sunt nervos nu pot sa dau.
Sper ca ati inteles ce am zis.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa invingi frica, si scapi de probleme

| Sn4k3 a răspuns:

Pur si simplu te controlezi.

| NoWay55 a răspuns:

Este simplu desi nu pare. Trebuie doar sa iti iei 5 secunde pe care le numeri in care iti imaginezi ca esti la antrenamente si te bati cu un adversar pe care tu stii ca il poti invinge. Apoi aplica tot ceea ce te poate ajuta sa il dobori fara sa incerci sa iti aduci aminte chiar tot irosind timp. Sper ca te-am ajutat.