| anonim_4396 a întrebat:

Deci, mai intai povestea: Am 15 ani (16 in august), De nervi ca am batut pe unul din ei, 2 baieti au venit sa ma bata, unul (pe care l-am batut) a luat o bata iar celalt a sarit cand m-am intors cu spatele. Am sarit la cel fara bata strangulandu-l si dandu-i cativa pumni, apoi a venit cel cu bata, am alergat si am alunecat pe iarba cazand. Cei doi m-au luat de gat si au dat in mine (nu m-au lovit deloc, cel mai rau m-am lovit eu dand cu pumnul in zid si spargandu-mi-l. Acum va intreb daca as putea pati ceva ( politie, amenzi, scoala de corectie) daca ma duc sa ii bat, tinand cont de varsta mea si de cele intamplate. Fara raspunsuri de gen: Nu e bine sa te bati. Mersi.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Nu te supara dar nu crezi ca esti cam... exagerat de violent?

Pumnii nu inseamna totul. Te-ai gandit vreodata sa fugi si sa nu stai sa te bati *chiar daca te tine sa te bati*?

Au venit sa se razbune pentru ca tu l-ai batut pe ala.

Bun... si acum tu vrei sa te duci la ala sa te razbuni si dupa aia o sa vina iar si tu o sa te duci iar... dupa o sa vina ei si tot asa.

Mai bine renunti si iti vezi de viata. Succes!

| anonim_4396 explică (pentru RainmakerX):

De fapt, ai dreptate. Nu voi sarii la bataie. Dar nu e cum crezi, tot ei au inceput si prima data vrand sa ma prinda singur, asa ca am prins eu pe care am putut. Ii voi lasa in pace, dar daca mai fac vreo faza din asta nu voi fugii, nu pentru ca sunt violent ci pentru ca nu imi place sa ma dau batut. Multumesc.

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

Te inteleg... ai grija de tine, atata tot happy

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cea mai buna pedeapsa pentru tine ar fi sa iti iei o bataie serioasa de la aia doi.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

De ce sa imi iau tot eu? Nu am nici o treaba cu bataia, dar nici ca prostul nu pot sa stau.

| Crisk a răspuns:

Daca afla parintii lor ai dat-o in bara rau de tot.In general nu cred ca ai putea pati ceva daca nu afla parintii sau profesorii.Succes.

| AnonimD2003 a răspuns:

Nu stiu sigur daca o sa patesti ceva. Depinde. Scoala de corectie nu o sa faci si nici amenzi nu primesti dar cu politia o sa ai niste probleme daca depun parintii copiilor plangere. Un sfat. data viitoare incearca sa nu sari tu primul la bataie bcs daca tu incepi sa dai ei pot spune ca tu esti cel vinovat.dar daca ei incep.tu poti sa-i lasi pe jos si morti ..ca ei au inceput sa dea. asa ca nu stiu. totusi sper ca te-am ajutat :* laughing