| taylor1982 a întrebat:

Am o relatie cu o tipa de 2 luni si ceva, iar pana acum au fost unele certuri, ca in fiecare relatie, in utlima vreme a fost totul okay, (cat de cat okay) eu mai implic mai mult in relatie, iar ea nu prea, in fine. In ultima vreme mereu ii scriam eu, si uneori imi iau seen o ora-2, depinde, si nu e placut. Ieri am lasat-o pe ea sa-mi scrie, sau asta voiam, sa imi scrie ea, si nu s-a intamplat asta, toata seara a fost On si n-a fost in stare sa-mi dea un amarat de mesaj. Pana la urma i-am scris eu, dar spre surpinderea mea nici nu voia sa imi raspunda, nici seen nu mi-a dat, iar ea in tot acest timp era ON. Azi-dimineata mi-a bagat cea mai banala scuza, si o minciuna, "Ca n-a vazut mesajele". i-am explicat ca era imposibil sa nu le vada, si-a dat seama ca nu are dreptate si a zis "Bine, las-o asa". a fost cu coada intre picioare.

Intrebarea mea este, care ar fi cauzele pentru care se comporta asa cu mine? Motive n-ar avea, mereu las de la mine, fac ca totul sa fie bine, ma comport foarte frumos cu ea, si ea nu da 2 bani pe mine, sau asta rezulta din comportamentul ei.
Credeti ca ar fi okay daca as fi indiferent cu ea? sa nu ii mai scriu, si sa o las pe ea sa ma caute? O sa-mi fie destul de greu sa fac asta, deoarece tin la fata asta, tin foarte mult, si mi-e extrem de greu sa fiu indiferent, si imi e este frica sa nu stric mai rau relatia. Astept parerile voastre.

1 răspuns:
| ălkjmhgf a răspuns:

E de înțeles că tipa nu simte atât cât o faci tu. Fii mai indiferent cu ea și o să vezi dacă are sau nu inițiativa să te caute, dacă n-o face, înseamnă că nu mai are rost să continui ceva pentru care doar tu lupți. Înțeleg că ții la ea și îți e greu să renunți, dar nu-i putem ține cu forța pe unii oameni alături de noi, doar pentru simplul fapt că îi iubim.