| Paraschiv08 a întrebat:

Salut.
Am si eu o intrebare este vreun subiect de vorbit/discuție indiferent daca e bătrân sau tanar, fata sau băiat, prieten sau străin, coleg dau vecin etc...chiar sunt curios daca este un astfel de subiect de vorbit cu oricine

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Probabil da.
Ma gandesc la "scopul nostru in viata".
Iar pe locul 2 cred ca e "cat de hoti sunt parlamentarii"

| Peridava a răspuns:

Un subiect universal? Da, vremea. Despre vreme se poate vorbi oricand, cu oricine.
Dar sunt si subiecte mai serioase, mai complexe: un spectacol de balet, o expozitie de arta, etc, care pot fi vorbite cu orice strain (sau nu) si indiferent de varsta/sex daca are oarecare educatie.