| Sebi00 a întrebat:

Buna TPU am mai multe intrebare legate de seductie big grin
1.E adevarat ca daca esti indiferent cu o fata ea o sa te caute mai des decat de obicei?
2. Daca esti indiferent cu toate fetele esti un baiat destept?
3.Cand o fata intra pe tine (cu care nu ai mai prea vorbit ) e bine sa vorbesti mai la vrajeala? adica mai scurt si la subiect sau sa fi din alea care vb el mai mult?laughing
Stiu intrebari stupide dar sunt curios big grin dau funda!

5 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Depinde ce om vrei sa devii.In nici un caz daca eviti fetele, te vor dori.Cu cat esti mai indiferent cu atat v-a crede ca n-o placi..deci.
Nici o fata nu te v-a considera baiat destept cand va primi de la tine indiferenta! Nu vorbi la vrajeala cu o fata niciodata. Poti glumi,poti "face caterinca" cu ea nu de ea,dar sa-i vorbesti la vrajeala,never.
Daca vrei sa pari un seducator,fi un barbat adevarat; deschide usa,oricarei fete(urate,frumoase,cunoscute,necunoscute,colege, profesoare, tinere, batrane tot ce inseamna femei). Ajuta-le sa care ceva, lamureste-le cand le vezi pe strada capiate.Indiferent ca esti la scoala,acasa,pe strada daca esti atent mereu se va gasi o fata/femeie care sa aiba nevoie de ajutor,fi acolo.
Cand cineva rade de o fata,ia-i apararea putin rece, nu sa incepti sa zbieri, sa plangi si mai stiu eu ce.Pur si simplu, spui ca nu e frumos. Daca o fata plange, consoleaz-o.Nu jigni niciodata o fata indiferent cine e.Arunca-le priviri frumoase, tuturor fetelor, zambete.Fa o gluma, decenta din cand in cand.

| Alcyon a răspuns:

O sa-ti spun eu care-i treaba cu indiferenta si seductia big grin Daca ai bani in cont si Mercedes la scara, or sa te caute femeile si-n gaura de sarpe, sa se lipeasca si ele de ceva. Iar in cazul asta, in mod sigur o sa fii indiferent, in primul rand fiindca o sa te saturi sa tot fii sunat de tot soiul de miorlaite moarte de foame laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Din experiență se pare că da.
Dar aici sunt niște factori: cum arăți, cum te prezinți în societate, ce charismă ai, de ce situație financiară dispui și de cine dai.

Mai ales de cum e fata. Dacă e gata să accepte răceala, își dorește mult și își calcă pe orgoliu, va încerca să ajungă la tine din ce în ce mai mult. Dacă găsești o fată sigură pe sine, fără probleme cu băieții, sunt șanse să renunțe.
Dacă te arăți prea disponibil, ele deja ar ști totul despre tine, deci le-ar piere interesul.
2. Nu. Fată fiind, îmi place tipul ăla de nice guy, care printre altele se poartă frumos cu toate fetele, dar nu se cuplează decât cu una. Vreau să spun, nu să se arate disponibil, ci să fie rezervat, dar amabil, nu rece cât să pară un înfumurat.
3. Nu! De abia vă cunoașteți! E normal să faceți cunoștință, să vă prezentați, ce să înțeleagă că ești un mut? Mai departe se mai acceptă pentru că deja cunoști persoana, dar altfel trebuie să ai o prezentare frumoasă.

| TwiXXXie a răspuns (pentru anonim_4396):

Una din putinele fete care am vazut ca spun ca le place un "nice guy"...Eu unul sunt mai gentleman, ma port frumos cu toate fetele, merci, m-ai facut sa cred ca inca mai exista fete care apreciaza asta si sa nu am dau batut! O seara faina sa ai happy

| hhhapciuuu a răspuns:

1) nu. nu o bagi in seama nici ia nu te baga in seama. e! asta daca nu sclipesti de frumusete si toate fetele din scoala sunt moarte dupa tine. atunci e altceva, da nu cred laughing

2) nu. esti indiferent cu fufele. cu fetele interesante te comporti frumos sau vei fi luat drept gay, ca nu-ti plac fetele laughing)

3) e bine sa fi seducator mereu; )
eh. cum se zice : intrebare stupida raspuns stupid big grin pa