| AlexDorinel a întrebat:

Salut,am un pc cu urmatoarele specificatii:i5 7400, gtx 1060, 16gb ram
Monitor de 800 lei de 2 ani. Merita sa le vand sa-mi iau un laptop la 3500 lei pentru ca eu doar ma joc lol si vorbesc cu prietenii?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ai banii, ia-l sau mai stai vreo 6 luni până iți "revin " prețurile

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut!

Parerea mea... nu prea merita sa il vinzi. Un FTX 1060, 16GB RAM si monitorul respectiv, nu o sa fie niciodata compensate de un laptop nou, cu suma de 3500 lei, din ce este acum pe piata. Pur si simplu, nu prea gasesti ceva mai bun in banii astia.

Chiar daca joci numai lol, nu are importanta. Parerea mea este ca ar trebui sa pastrezi PC-ul respectiv.

Numai bine! ^_^