| BeYourSelf7 a întrebat:

Salut am vazut intr-un film ca zicea cineva "regele a murit intr-un Hristos" cand a murit un rege. ce vrea sa insemne?

4 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Daca era din Bugs Bunny, atunci era o cugetare aroganta. Daca nu era un film cu desene, sincer nu stiu.
Acum pe bune, prietene, tu glumesti cu intrebarea asta, nu?

| BeYourSelf7 explică (pentru Leocerba):

Chiar nu glumesc, am vazut aseara un film pe TVR1. Si murise regele. Unul de acolo a zis "regele a murit intr-un Hristos, m-a strans de mana inainte sa moara"...

| Khnum a răspuns:

Cred ca se referea la faptul ca Hristos e acel rege.

| TheWhite a răspuns:

Nu stiu sigur dar poate a murit odata cu el... sau regele a murit pentru ca a murit si Hristos.