| Advvrt a întrebat:

Sunt extrem de confuz. Am vazut ceva pe Youtube despre niste noi modele de buletine cu cip. Si foarte multi oameni ziceau ca "te lepezi de Hristos" daca accepti asa ceva.
Ce naiba vrea asta sa insemne, explicati-mi si mie.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai de ce sa fii confuz, ca nu exista nici o legatura intre microcipul inserat in actele legale in scopuri de securitate si hristos, religie sau crestinism.

Oamenii prosti cand nu inteleg ceva, sau le este frica de ceva, ajung sa inventeze minciuni, ca sa nu accepte acel lucru.

Microcipul este o piesa minuscula de metal, care se insereaza in pasapoarte, buletine si permise de conducere, ca ele sa nu poata fii falsificate.

Nu-ti fa probleme ca poti intra in biserica fara ele, daca iti este frica, ca oricum nu te legitimeaza nimeni, la usa bisericii.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca de obicei, biserica si adeptii fanatici ai acesteia stau zid in fata progresului tehnologic. Ciudat e ca la cardul bancar nu a zis nimic biserica.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E cu Satana. Sunt pocăiți în USA, Amish, Hutter, unii din ei, nu chiar toți, care merg cu căruța la ei în sat ( nu ies din sat) și nu folosesc electricitatea, că e cu Satana. Ceea ce este foarte adevărat. Așa este și cu cipul. Ce să îți explic. Furioșii și nebunii Domnului. Că una e credința, iar altul e delirul ei. Acesta se tratează doar cu cuie de sicriu și cu lopată de pământ peste cosciug. Și fii atent când cumperi mezeluri. În Biblie scrie să nu mănânci iepure și cămilă, fără a mai pomeni de porc, pe Pământul acesta atât de plat, că de aceea i se zice planetă.

| Digikey a răspuns:

Aia foarte multi oameni care ziceau ca te lepezi de Hristos, au nevoie de psihiatru.