| Sulty_Mihai_1986 a întrebat:

Anul acesta am intrat la liceu, iar din pacate deja au inceput certurile intre mine si doi colegi (in fost BFF din clasele 1-4 si un baiat pe care il cunosc din 5-8 de la clasa alaturata). Deci practic am pornit deja pe picior gresit. Imi puteti da cateva sfaturi de boboc? Adica ce ar trebui sa fac ca sa nu imi pun in cap toata clasa? Deoarece vai doamne sunt foarte "populari" si fitosi, iar majoritatea tin cu ei.

Răspuns Câştigător
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Nu te lăsa călcat în picioare, ca dacă te-au mirosit fraierii ca esti fricos nu mai scapi până în clasa a 12-a. Un alt sfat ar fi să nu dai înapoi niciodată în sensul că: Dacă vine unu din aia doi si se ia de tine l-ai cârpit scurt clar si la obiect. Dirigintele nu are ce să-ti facă decât o mustrare verbală plus că o să își dea seama că nu pot face aia cu tine ce vor.

| Sulty_Mihai_1986 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Nu mie-e de bataie sau ceva, deoarece stiu sa ma bat destul de bine, dar nu suport faza ca am nimerit in clasa cu cei mai fitosi copii, iar probabil toti sau aproape toti vor tine cu ei. Ar trebui sa imprumut comportamentul lor si sa ii fac o cu otet de la inceputul scolii?

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Sulty_Mihai_1986):

Nu, categoric nu. Fii atent la mandea : Din toata clasa aia nu e posibil sa fie numai fitosi si jeguri. Cei mai buni din clasa cu care ar trebui sa legi prietenii ar fi cei de care își bat joc fraierii aia fitosi. De obicei aia sunt mai linistiti si te poti înțelege cu ei. Oricum eu asa am făcut si nu am avut necazuri in liceu. În nici-un caz nu te coborî la nivelul lor.