| anonim_4396 a întrebat:

Salut.As avea si eu nevoie de o parere.Aici unde locuiesc,am intalnit un baietas, locuieste in aceeasi casa.Baiatul cica e "descurcaret" : face un curs de business,in curand asa cum spune cu propria lui afacere,proprii lui angajati, proprietati...antreprenor.Dar inainte sa ma cunoasca,avea un job mai prost,i-am dat o idee, acum e "super" pentru el si o sa inceapa sa lucreze unde lucrez si eu.Totusi mi se pare cam "suspect" : are bani doar de chirie, mancare mai pe low consum.Mi-a cerut 2 pastile de detergent,inca una ca a uitat sa isi cumpere,probabil o sa isi faca abonament la mine. Daca oare e asa smart si vrea sa devina anteprenor,nu putea oare sa isi gaseasca ceva bun de munca in acest timp?! Nu stiu, mi se pare cam suspect si il tin la distanta.In plus nu ma duc "in targ" dupa cateva pastile de detergent pe la vecini...nu ca ar fi o avere, dar ma rezum la ce am si atat.Ce parere aveti si voi? Multumesc

3 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Cred ca ești cam materialista, e greșit sa judeci oameni după locul de munca sau bani pe carea ii are
Cam papetic din partea ta

| venividivici2017 a răspuns (pentru SilentRain):

Eu de ce as fi materialist?! Am cerut cumva ceva, de la cineva? Si nici nu as face asa ceva! Totusi am si ajutat alte persoane dandu-le o idee, o idee pe care nu am primit-o de la nimeni.Singur m-am descurcat dar nici nu m-am dat mare "antreprenor" asa cum altii spun ca or sa devina, dar totusi nu sunt in stare sa isi gaseasca ceva bun.Nu ma cred mare persoana importanta, dar "sunt cu picioarele pe pamant". Banuiesc ca nu ai inteles in totalitate ce am scris...btw

| GirlOnline81 a răspuns:

Ai plecat din tara pana la urma?