| GeOrGe_2826 a întrebat:

As avea si eu o intrebare. Acum cateva zile am fost la plaja dar din pacate soarele ma ars cam rau, in fine ajung acasa imi dau cu crema pe spate pentru calmarea pielii. Dupa 4 zile. observ ca incepe sa mi se cojeasca pielea. Exista vreun tratament/crema pentru cojirea pieli?
Astept raspunsu vostru.

Răspuns Câştigător
| Mihaita23 a răspuns:

Tratament şi remedii naturiste pentru cojirea pielii
Primul gest

* unguente grase, bogate în vitamina A
* mergi la medicul dermatolog, pentru a stabili cauza (pitiriazis sau psoriazis)

Remedii clasice

* antimicotice
* antibiotice
* antivirale
* unguente şi soluţii dezinfectante şi cicatrizante

Remedii naturiste
acupunctură
tratament homeopat

* Anagalis arvensis
* Arsenicum album
* Berberis vulgaris
* Calium muriaticum

1 răspuns:
| ღRarityღ a răspuns:

Nu cred ca exista, da poti astepta cateva zile si n-o sa mai ai mi s-a intamplat si mie de o gramada de ori.