| maddog95 a întrebat:

as dori anul acesta sa petrec revelionul cu niste prieteni dar n-am mai facut asta si as dori sa i chem la mine si as dori niste sfaturi, sa i trmit pe parinti de acasa? (am 17 ani) fiecare sa aduca cv sau sa fie totul pregatit cum? mersi anticipat a si apropo cum ii mai bine ca ei sa ramana peste noapte? (la prieteni fac referire )
mersi anticipat, dau funda...

1 răspuns:
| MeridaOcean a răspuns:

Buna! Mda..stiu ca raspund mult prea tarziu la aceasta intrebare, dar am vazut-o intamplator pe google si poate iti va fi de folos revelionul asta:d. din moment ce ai 17 ani, poti foarte bine sa chemi prieteni la tine, iar parintii la niste rude sau de ce nu, la un restaurant. daca parintii nu vor sa plece de acasa, le poti cere sa te duci undeva cu prietenii tai(doar esti destul de mare, nu mai ai 12 ani). daca parintii tai, pleaca de acasa, cel mai bine ar fi sa aduca cineva ce poate, adica: X aduce aperitivul, tu aduci prajituri, Y aduce de rontaiala, Z aduce muzica, filme...etc si asa puteti organiza o seara pe cinste.bineinteles ca,daca este Revelionul,doar nu ai sa-i,,gonesti'' pe prietenii tai din casa, dupa ce-a trecut miezul noptii nu?laughing sunteti mari, puteti sa petreceti o noapte singuri, si dupa ce va mai distrati si altele, si va vine somnu, le pregatesti niste paturi sau niste plapumi(in caz ca vin ei la tine) si dormiti. happy sper ca te-am ajutat! La multi ani! :*