| OMEGALIN a întrebat:

Buna ziua
As dori sa adresez o intrebare tuturor si sa imi raspundeti fiecare cu parerea lui
Pentru voi, ce inseamna dragostea/iubirea?

9 răspunsuri:
| powergirl a răspuns:

Pentru mine iubirea inseama cel mai frumos sentiment doar daca e reciproc daca numai unul iubeste si celalalt nu nu se mai cheama iubire e doar interes in ziua de azi e foarte putin probabil sa se ajunga acolo cu adevarat ca nu mai se pune pret pe asa ceva mare pacat

| 8mariastar a răspuns:

Iubirea pentru mine este cel mai puternic sentiment pe care il poti simti care vine si pleaca.

| marinaa9 a răspuns:

O stare afectiva, complexa si inaltatoare, deosebita, la care tinde majoritatea, dar la care ajung realmente foarte putini! Presupunn ca te-ai referit la iubirea dintre 2 oameni, pentru ca mai sunt si multe alte feluri de iubiri: de Adevar, de Bine, de Frumos, de copii, de flori, de animale, de natura, de masini, de sport, de cunoastere, de...multe!

| OMEGALIN explică (pentru marinaa9):

Da,la iubirea dintre 2 persoane ma refeream
si ce parere ai de iubirea din ziua de azi, crezi ca mai exista cu adevarat cuvantul acesta?

| marinaa9 a răspuns (pentru OMEGALIN):

Mai exista.dar din pacate multi/multe sunt pe interes

| GăbițuGabriel a răspuns:

Pentru mine dragostea/iubirea fata de jumatatea mea este un sentiment nemaintalnit, cand esti cu ea/el parca nu iti mai trebuie nimic, iti fuge pamantul de sub picioare. Pe scurt pot spune ca e cel mai frumos sentiment pe care il simt acum pentru o fata pe care o plac dar ea nu stie si nu stiu cum sa fac. straight face O iubesc!

| OMEGALIN explică (pentru GăbițuGabriel):

Am trecut prin dragostea neimpartasita
Tot ce trebuie sa faci e sa o iei usor,sa incepi sa vorbesti cu ea,sa fiti prieteni,sa va intelegeti tot mai bine si asa se va indragosti si ea de tine
Nu fa greseala mea de a sta cativa ani inchis in tine fara sa ii spui nici macar un,,buna'' si dupa cand ii spui ca tii la ea, sa te refuze, incearca daca vrei, cum ti-am spus eu, poate te va ajuta big grin

| GăbițuGabriel a răspuns (pentru OMEGALIN):

Da, sa stii ca ai dreptate si foarte adevarat ce ai spus 98% mi se intampla mie. sad

| Luciferrr a răspuns:

Iubirea este atunci cand vrei sa il\o veizi in fiecare zii, cand adormi cu gandul la acea persoana, cand numai la persoana acea iti sta capul, chestii de genul acesta, "iubirea" in adevaratul sens al cuvantului este foarte frumoasa, si este un sentiment unic, si inegalabil.