| Ammizzu a întrebat:

As vrea sa imi deschid o firma. Problema este ca nu am idei in legatura cu ce sa o deschid si nici nu prea am multa experienta in domenii. Ce firma as putea sa deschid si sa invat repee lucruile?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca habar nu ai de faptul ce inseamna o firma mai bine renunta.Nici macar nu ai un scop precis.Investeste-ti banii in altceva.

| Ammizzu explică (pentru darrio2007):

Stiu de ceea ce inseamna o firma pentru ca ambii mei frati au firma si stiu ca e de muncit. De aceea ma gandesc sa imi deschid una pentru ca am deja cine sa ma ajute. Ideea e pe ce domeniu ca sa iasa si bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti putem spune noi ce sa faci tu cu viata ta.
Dar ce vrei sa faci e ca si cum vrei neaparat sa scrii o carte, dar nu stii despre ce.
Doar tu stii ce iti place.

| alexandraa12 a răspuns:

Hei iti poti descide de exemplu un magazin, pentru ca din punctul meu de vedere nu prea e greu sa lucrezi acolo, si in plus daca vei avea profit poti extinde afacerile.