| anonim_4396 a întrebat:

Salut
As vrea sa imi ridicati moralul(care mil ridica aveti funda)
Si dativa cu parere:
Vineri a fost concursul canguru la noi la scoala la limba franceza iar doamna profesoara de franceza nea invoit de la orele de curs, din clasa mea sunt doar eu.
Astazi la ora de chimie (vineri m-am invoit la chimie) ne-a ascultat pe rand la tabla si eu fiind primul nu stiam bine inteles deoarece nea ascultat din lectia de vineri.
Ma intrebat daca stiu, am spus nu, dar doamna... Du-te in banca
asa a spus cand am vrut sa ii spun ca am lipsit vineri.
In fine i-am spus la sfarsitul orei si mi-a spus: bina ca nu imi spui anul viiitor (sau ceva de genu) trebuia sa imi spui inainte

E corect? ce sa fac (nota e trecuta doar in caietul ei urmeaza sa ni le treaca ora viitoare )
Ce sa ii spun ca nu vreau sa imi treaca 4 deoarece eu invat destul de bine.
Si tot la fel s-a intamplat si unui coleg de-al meu la ora de romana (el nu ma prea spuorta are PILE mari la dna profesoara de chimie) Dar aici la ora de romana a intrebat dna profesoara daca e pregatit el a spus da desi nu stia, si apoi baga de vina ca el nu stia lectia... si asa mai departe

Avand "pilele" alea si eu cu el fiind rivali sa spun asa, eu cred ca de asta a facut ce a facut dna profesoara.
Dar despre fapta cum mi-a pus nota, e corect?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Blacksaber a răspuns:

Na ai putea sa o rogi sa te asculte pentru marirea notei...sau sa-i zici frumos doamna iertati-ma am fost la concurs sigur chiar daca e chitroasalaughing o inteleaga daca nu cheama-i pe ai tai la scoala.big grin

| Rubbiii a răspuns:

Nu este corect. dar pentru data urmatoare cand ai chimie pune-ti caietul la punct si invata-ti si explica-i doamnei k data trecuta nu ai stiut ca nu ai fost prezent pentru ca doamna de franceza te-a invoit. ai fost la cangurul. ar trebui sa inteleaga!