| anonim_4396 a întrebat:

Salut.As vrea sa ma mut in alt oras (sunt din Deva) si am 21 de ani (locuiesc cu parintii) am permis de conducere categoria B, atestat de paza.As vrea sa ma mut singur in Sibiu sau un oras mai mare pentru un loc de munca in domeniu (prin orasele mari sunt ceva) si sa stau cu chirie la o garsoniera ceva..prin strainatate nu am nici o sansa sa plec deoarece nu am la cine.Ce sa fac? Acum lucrez la o fabrica dar nu prea ma descurc si nu cred ca imi va prelungi contractul luna viitoare...

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce ne intrebi pe noi ce sa faci? e viata ta? daca tu crezi ca o sa te descurci singur in Sibiu si iti gasesti loc de munca nu ai decat sa te muti

| neutrino a răspuns:

Daca acum, la tine in oras unde nu platesti chirie, nu te descurci cu banii, este greu de acceptat idea ca vei reusi in alt oras, si sa stai cu chirie. Nu uita ca viata intr-un oras mare este mult mai scumpa.