Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

O sa trec direct la subiect..nu prea stiu ce sa fac cu viitorul meu (stiu ce as visa sa fac). Pentru inceput am 21 de ani, am terminat o scoala profesionala (din care nu am invatat absolut nimic) deoarece profesorii nu si-au dat nici un interes si la randul nostru si noi am facut la fel.Am lucrat 2 luni la o fabrica unde s-a desfintat postul si nu am avut noroc.De la 15 ani m-am apucat de sala si in timp am devenit obsedat de ceea ce fac deoarece au aparut si ceva rezultate si cunostinte in domeniu.Am permis de conducere categoria B (nu pot face alte categorii deoarece sunt discromat) si detin atestat de paza.BAC-ul nu l-am dat deoarece si profesorii ne-au descurajat ca nu vom face nimic cu el sau eventual sa nu se faca ei de ras ca nu il vom lua.Ma gandeam sa fac ceva cu sala un curs de instructor.dar traiesc intr-un oras micut (la ce ma ajuta?!) doar prin orasele mari poate as reusi.Aici am incredere in mine, stiu ce fac, sunt optimist, imi place dar as vrea sa fac un curs recunoscut si prin strainatate (am gasit ceva dar ies cam scump si nu imi permit) necesita cazare in Bucuresti (bani, mancare) in concluzie ies mai scump decat cursul.As vrea sa lucrez in ceea ce imi place chiar daca stau toata ziua in sala de forta (nu mi-ar pasa) atata timp cat am activitate un salar cu care sa-mi permit sa traiesc, fac ceea ce imi place, sa apuc seara sa-mi fac si eu antrenamentul.Cam asta as vrea, asa vad eu lucrurile dar nu stiu pe unde sa apuc

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Informeazate de fondurile europene, daca poti iale si deschideti singur o sala de forta in orasul tau mic, si uite asa ai o afacere, sau eventual daca nu poti lua fonduri du-te la munca in afara munceste cativa ani, si iti faci din nou o sala de forta...