| anonim_4396 a întrebat:

Salut, asear am visat ca ca dadeam o cafea unui mort, are vreo semnificatie?

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da. Că a fost doar un vis, un joc al subconștientului tău.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! cei varstnici zic ca nu e bine sa dai ceva in vis celui decedat, pentru ca va muri cineva cunoscut tie, dar poate e doar un mit.e bine sa ii dai o cafea de pomana celui decedat.happy

| darrio2007 a răspuns:

Cauta pe Google dictionar de vise.Acolo gasesti explicatia visului tau.

| Urzi23 a răspuns:

Nu patesti nimic daca dai un covrig de pomana pentru sufletul lui si dai cu nasul pe la Sf Biserica si aprinzi o luminare la adormiti si spui o mica rugaciune si pentru sufletul lui, Nu vei saraci daca faci 3-4 pachetele cu mincare(2 eugenii un mar si o chifla)=6-7 lei si te duci sambata la Biserica asisti la Sf Slujba si apoi le imparti la niste nevoiasi in amintirea celui adormit, poti da si un Pomelnic unde ii treci pe cei adormiti din neam si cunoscuti te costa 2 lei si o luminare care o dai Parintelui dar te duci dimineata sa prinzi Sf Slujba,te inchini si tu ca tot omul zici un Tatal Nostru si te rogi, garantat Sf Biserica nu va cadea pe tine si nu vei fi jupuit de viu, ba din contra te vei simti mai bine ca te vei regasi in Casa Domnului.

| Ana94 a răspuns:

Dacă acea persoană decedată care ţi-a apărut în vis e cineva drag ţie, poate înseamna şi că ţi-e dor de respectiva persoană şi subconştientul tău te-a consolat arătându-ţi persoana respectivă în vis.