| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai frumoase locuri de vizitat în România, în special locuri pe care le-ați vizitat și v-au impresionat?
&
După părerea voastră, care sunt cele mai frumoase orașe/zone din țara noastră?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orase in ordine

Sinaia, Brasov, Sibiu, Iasi

Locuri?

Transalpina, Transfagarasean, Transbucegi

Satele traditionale din Transilvania - viscri in special

Satele din Marginimea Sibiului

Cheile Bicazului

Bucovina

Zona Apusenilor

26 răspunsuri:
| Idkidk a răspuns:

Îmi place mult Timişoara şi Moldova, dar şi Ardealul. Dar mai ales zonele de munte.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai eu vara trecuta am fost la Balea Lac si am vazut Transfagarasanul unde am facut poze a fost frumos acolo.
Eu locuiesc in orasul Mioveni in judetul Arges si e destul de frumos aici dar mi se pare mai frumos Pitesti-ul.

| SergiuBoss11 a răspuns:

La moastele lui Arsenie Boca e frumos.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mai stiu cand am fost la Sibiu si am trecut Podul Minciunilor happy, am spus si o minciuna atunci. A fost frumos.
Sau la Brasov, foarte frumos orasul. La fel si Clujul (multe de mers).
Aici in Timisoara... sunt si aici destule de vazut: Bega, Catedrala, centrul...(pe unde e catedra de matematica -_-), faculta mea laughing, complexul si mai multe.
Sau frumosul meu Gorj big grin, unde se pot vedea operele lui Brancusi, Jiul si cam atat laughing Poate si padurea de pe acolo (de 1 mai se face gratar big grin ). Si mai e si statiunea Ranca, cu toate ca nu e cine stie ce.
Sau sa o iei pe Transalpina.
Bucurestiul, daca vrei sa vezi Casa Poporului, e o construtie intr-adevar foarte frumoasa.
Si in Arges este foarte frumos.
Sa vezi Vidraru.
Si Portile de Fier I, II sunt interesante.
Asta din ce am mai vazut eu, desigur mai imi scapa cate ceva laughing

PS: pleci in vacanta? happy

| LePotato a răspuns:

Zonele de munte :3

| R0R0 a răspuns:

Cluj,Suceava, Satu Mare (mai ales laughing )

| Felys a răspuns:

Vino la mare dar prin iulie asa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iasi, Sibiu, Timisoara, Brasov, Sighisoara, Cluj Napoca, Oradea, Piatra Neamt, Targu Mures. Un loc frumos ar mai fi in Caras-Severin unde poti vedea Cascada Bigar. happy

| AvalohAlyn a răspuns:

In Galati, la resedinta mea de vara...iei taxiul de la Gara si zici AlanTigerofAtlantic Residence si ajunci exact in paradis, la coltul meu de rai.
Te astept.happy

| KodrutZ a răspuns:

Sibiu, Cluj, Brasov, ca orase. Maramuresul/Bucovina ca zone. Si cam toata Transilvania, lol.

| syd a răspuns:

Bucegi, cheile nerei, padis, rodnei, fagaras

| Otto2014 a răspuns:

Cetatea lui Vlad tepes,din arges,e foarte frumos,urci mult, dar e un aer foarte curat, acolo, si trasfagarasanul e tare, desi e un drum.

| Oana92 a răspuns:

Mie mi-a placut la Sibiu, la Arieseni (si in toata zona respectiva) si pe Clisura Dunarii.

| MistretulPufos a răspuns:

Busteni, Babele, Sfinxul, Brasov, Bucuresti, Sibiu, Marea, Castelul Peles, Castelul Bran, Ferentari, etc.

| Drimmero a răspuns:

Se pare ca vrei sa-ti iei vacanta mai devreme. Bucurestiul, zonele din Ardeal, in special Brasovul, Sibiul, Timisoara, dar si in Arges sunt zone frumoase de vizitat. La mai multe vizite!

| Florentina9210 a răspuns:

In Romania am fost in Ploiesti, Brasov si Timisoara!

| Musique a răspuns:

Toată.România toată e frumoasă.

| Musique a răspuns (pentru DoarBogdan):

Deci îți duci veacul prin Timișoara.
Bine de știut

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Musique):

Mda... o sa bantui pe aici in urmatorii ani. Dar nu o sa uit de Tg-Jiul meu laughing
Tu de unde esti?

| Musique a răspuns (pentru DoarBogdan):

Prin vecinătate...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Musique):

Bine de stiut si asta. O sa fiu cu ochii in 4winking

| alexandrualind a răspuns:

Transilvania.

| TheFragranceMaster a răspuns:

La 13 ani am fost la mănăstirea Putna, chilia lui Daniil Sihastrul mi-a ramas in minte, toata zona aia a ramas in amitirea mea, mod fotografic, dar cum spuneam eram copil.

| Doub a răspuns:

Braşov şi Sibiu

| oprescudorin11 a răspuns:

Transfagarasteanul apoi platoul Fagarasului! Este absolut MONUMENTAL.Restul sunt simple glume!