| WonderGirl7 a întrebat:

Salut!
Cât de ciudat este ca o fata sa facă primul pas? Este un gest de disperare sau un gest care merita apreciat?
Care e părerea voastră asupra acestui subiect?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ar fi prea ciudat. Depinde mult cum o faci si cum interpreteaza gestul, cel pe care il abordezi.

| Violleta2022 a răspuns:

Este considerat un gest de disperare ca fata sa fata primul pas si are toate sansele ori sa fie refuzata, ori ca baiatul sa-si bata joc de ea.
Ce respect poate sa aiba baiatul ala, pentru o asa fata?
Nici unul, de aceea o si trateaza urat.

| MihaiMB a răspuns (pentru Violleta2022):

Greșit, daca băiatul simte și el acelasi lucru, de ce sa pară disperată? Dacă el o refuză și ea tot se ține după el, da, acolo este un gest de disperare, dar dacă ea înțelege că lui nu îi place de ea și se retrage și se indreapta spre un alt baiat, nu vad ce ar fi in neregulă.

| Violleta2022 a răspuns (pentru MihaiMB):

Fiindca doar un papa lapte se lasa curtat de o fata, nu un barbat adevarat.
Iar pentru unul, nu poti generaliza.

| WonderGirl7 explică (pentru Violleta2022):

Este opinia ta și o apreciez
mersi!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am fost agatat de fete de multe ori. Poate fi si frumos, si disperare.
E ok sa dai primele semne, sa faci cunostinta cu el, sa-i arunci un zambet.
Dar deja cand dai mesaje zilnic si esti singura care insista pentru o intalnire sau o relatie... Nu e bine laughing

| WonderGirl7 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu asa, zicem strict primul pas.
sa ii ceri un Instagram, de ex.
nu sa tot insiști in prostie...

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru WonderGirl7):

E ok, chiar dragut. Eu am apreciat fetele care m-au abordat, mai ales ca unele au facut-o chiar frumos.

| VoidEternal a răspuns:

Am dat răspunsuri interminabile pe tema asta. Pe scurt, nu e nimic greșit. Mie mi se pare de apreciat.

| MihaiMB a răspuns:

De ce ar fi ciudat? Chiar mi se pare un gest care merită apreciat, nu inteleg de ce societatea ne invață ca doar baiatul trebuie să fie cel care face primul pas, dacă fata simte și ea că este atrasă de un baiat, de ce să piardă timpul?

| AlexCriss2000 a răspuns:

Un gest care merită apreciat! Succes!

| WonderGirl7 explică (pentru AlexCriss2000):

Păreri si păreri.
ei bine, după cum vezi si tu, alții il considera disperat si neatractiv.
interesant