| NOOOONAME a întrebat:

Salut, cat de probabil e sa fie covid avand in vedere simptomele:
-Oboseala, putina slabiciune
-Incapacitatea de a trage suficient aer in piept, ieri imi era mai dificil decat azi, iar acum respir aproape normal
-o febra musculara la umeri si ceafa care a durat o zi.
In rest n-am avut dureri, febra sau pierderea mirosului si al gustului.

Si o a doua intrebare: cum procedez mai departe daca stiu ca am simptome? Am voie sa ies din casa sa merg la medic pentru un test?

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Eu înainte, cu ceva ani în urmă, îi puteam zice gripă dacă aveam asemenea simptome (simptome care există de când e omul pe Pământ). Poate chiar o simplă răceală.

| Anonimboy17year a răspuns:

Nu.i covit, vezi.ti de treaba, asa se manifesta o raceala mai agresiva probabil, incearca sa pui totusi pe cineva sa.ti aduca un test rapid acasa sa incerci totusi, dar nu te speria, nu are ce sa ti se intample

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimboy17year a răspuns (pentru NOOOONAME):

S.au asta, acumulate te.au bagat putin in panica...