| mafiot1 a întrebat:

Salut cat la % din americanii de rand au arme reale?

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Conform legii, fiecare are dreptul sa detina o arma. Probabil ca sunt multi, undeva pe la 75-80%. N-avem de unde sa stim o cifra exacta.

| johnnny123 a răspuns:

Nu stiu de ce au oamenii impresia ca Statele Unite sunt in continuare ca in Vestul Salbatic...

Doar pentru ca este legal sa detii o arma, nu insemna ca majoritatea oamenilor au arme.

Conform unui sondaj din 2014, procentul americanilor care detin o arma este de aproximativ 22%. Iar intre timp probabil ca a scazut sub 20%.

Deci nu vorbim in niciun caz de "cea mai mare majoritate" sau de "75-80%".

| GolopențaAdrian a răspuns:

PAi cea mai mare majoritate