| 1Mihai1 a întrebat:

Salut, cat trebuie sa platesc la Facultatea de Litere si cum se intra? cu nota? funda.

1 răspuns:
| Kassandra1408 a răspuns:

Hey! EU tocmai m-am insris - pentru o optine platesti 150 RON, pentru 2, 200 si pentru 3-5 platesti 250. Plus 20 ron pentru asociatia studentilor daca vrei sa devii membru ( ei iti sau rezultatele prin sms, mail si te ajuta cu orice nelamuriri.
Concurenta este destul de mare anul acesta si inscrierile inca nu s-au terminat.
La ce ai vrea sa dai? Ai o probă scrisă cu două discipline (obligatoriu Romana şi o altă limbă) sau poti intra cu dosar in functie de profil. Doar la filologie si la traducere si interpretare se da admiterea. Poti alege limbi moderne aplicate sau studii americane pentru concursul cu dosar. Da-mi un PM cu orice nelamurire.