| anonim_4396 a întrebat:

Ce faceti de Revelion happy? Aveti ceva planuri?

8 răspunsuri:
| DeathOfDreams a răspuns:

Dorm.

| Desireღ a răspuns:

Ori merg la o prietenă, ori în Atlantis cu niște prieteni / colegi.

| FluturicaMicaMica a răspuns:

Da, vom merge la restaurant. Va fi distractiv având în vedere că este prima oară când mergem la restaurant. Vor fi si multe rude.
Tu ce faci de Revelion? Ai planuri?

| anonim_4396 explică (pentru FluturicaMicaMica):

Ce frumos happy! Mi-as dori si la mine sa fie asa cu rudele, dar eu sunt mai ghinionist, in familia mea mai nimeni nu se intelege cu nimeni, toti se impung pe la spate sad. Eu habar nu am ce sa fac, planuri as avea dar greu de realizat ca in fiecare an. Nu cred ca voi merge undeva desi mi-as dori cu rudele sau colegii acasa sau undeva.

| anonim_4396 explică (pentru FluturicaMicaMica):

Da-mi te rog frumos un sfat, cum sa procedez asa mai indirect sa merg sa fac Revelionul cu cineva. E o chestie mai ciudata, jenanta, ma simt ca un,, cersetor" care bate la usa cuiva sa il primeasca cerand indurare, mila :,, Ma primesti la tine de Revelion, stii eu nu am cu cine sa il petrec?" Nici nu stiu cum sa procedez si ce sa fac. Am scris un mesaj pe Facebook, indirect cu subinteles :,, Ma gândesc la planuri de revelion, nu stiu ce sa fac ceva nou, m-am saturat de acelasi lucru an de an acasa cu familia" Nu stiu, poate se indura careva sa ma invite la el/ea de Revelion, as vrea sa schimb ceea ce fac an de an. Ce ma sfatuiesti? E bine ce am postat pe Facebook? Sper ca pana de Revelion sa am noroc si sa ma invite cineva sau sa vina cineva la mine.

| FluturicaMicaMica a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, e bine ce ai postat. Nu are nimic. Dacă nu se înțeleg toate rudele poți merge doar cu una sau câteva. Stai, poate așa se vor supăra celelalte. Firar! Poate ai putea să mergi cu un prieten. Invita TU pe cineva. Asta doar dacă acea persoană nu are deja planuri, caz în care nu te-am ajutat cu nimic.

| anonim_4396 explică (pentru FluturicaMicaMica):

Multumesc de sfat happy!

| FluturicaMicaMica a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt fericită că te-am ajutat
! De asta-mi place TPU.