| Ionică a întrebat:

Ce parere aveti despre doliu national duminica? Sunteti de acord? Multumesc!

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In definitiv, facem cu totii parte din UE, deci, vorba lui @mg: un mic gest de compasiune. Vreau sa sper ca, daca era invers, s-ar fi bucurat si ei alaturi de noi.

| elamit a răspuns:

La necaz nu mai conteza lasi ura deoparte si te alaturi. da sunt de acord.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca citim cartea de istorie vedem ca noi am fost prietenii lor dar ei nu au fost prietenii nostri!
Adica noi i-am ajut in cursul istoriei, ei au vrut sa ocupe Moldova pe vremea lui Stefan cel Mare.
Cu toate acestea, un minim gest de compasiune mi se pare normal.
http://ro.wikipedia.org/wiki/B%C4%83t%C4%83lia_de_la_Codrii_Cosminului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa le-o trag polonezilor! Rahatul lor pute in curtea noastra numai din cauza mass-media. De ce nu plang polonezii (asa cum a spus si mg) pentru razboaiele de cucerire duse impotriva romanilor?