| Doarunaltutilizator a întrebat:

Salut.
Ce parere aveti despre serialul Next Star de pe Antena 1?

Răspuns Câştigător
| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Sunt de parere ca este o emisiune frumoasa, e foarte amuzanta si interesanta.Eu sunt de parere ca mesajul emisiunii este sa arate cat de talentati sunt copii romanilor, ca sa avem sperante la un viitor bun pentru copiii nostri si la o lume mai buna. happy

35 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Promoveaza talentul tineretului. Este un lucru bun. Doar ca noul juriu... ma cam indoiesc ca au ei habar de ce inseamna adevarata muzica si talent.

| OldSoul a răspuns:

Sincer?
Mi-se pare destul de tampit.
Acolo vezi copii de varste fragede, unii sunt dusi acolo doar de indemnul parintilor sa se laude si ei cu copiii lor.
Majoritatea nu prea stiu ce fac ei acolo, daca gresesc daca fac bine.
Asta nu ar fi o problema.
Problema e impactul voturilor juriului asupra lor.
Cum poti sa-i dai unui copil de 5 ani o stea rosie? Saracul nici nu stie ce e cu el, dar cand vede o stea rosie isi da seama ca e ceva de rau, isi da seama ca a facut ceva gresit, si mai apoi ii va fi frica sa se mai afirme, ii va fi frica de un posibil esec.
Asta e trist.

| Doarunaltutilizator explică (pentru OldSoul):

Asta asa este sunt de acord cu tine.

| Florentina9210 a răspuns (pentru OldSoul):

Uite cine gandeste!

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Daca nu eu atunci cine?happy

| Florentina9210 a răspuns (pentru OldSoul):

Si-ar da viata pentru tine. laughing

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Se pare ca nu-s singur de pe aici care mai asculta cate o manea d-aia de calitate. laughing

| Florentina9210 a răspuns (pentru OldSoul):

No. Nu le am cu manelele, doar mi-a venit acum in cap versul.

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Nici eu nu le prea am cu manelele, dar acum ceva timp am descoperit unele manele care-mi aduc aminte de copilarie laughing
Ce sa faci, acum vreo 10 ani erau manele pretutindeni. happy

| Florentina9210 a răspuns (pentru OldSoul):

Da. Inainte nu te mai cataloga nimeni de genul muzical pe care il asculti.
Acum, daca asculti manele esti cocalar, sau daca asculti rock esti satanist.

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Asa este. Eu unul ascult mai multe genuri, dar m-am cam plictisit de toate happy

| Florentina9210 a răspuns (pentru OldSoul):

Nu esti singurul. Am unele melodii pe care le ascult din 2010, si inca le am pe telefon. Altele, pe care le-am ascultat si le-am sters dupa prima saptamana.
Nu trebuie sa fie o melodie noua sau sa fie in top ca sa ma impresioneze.

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Asa este, conteaza ceea ce transmite.

| Florentina9210 a răspuns (pentru OldSoul):

Exact! Care este numele tau?

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Daniel.

| Florentina9210 a răspuns (pentru OldSoul):

Flori, imi pare bine!

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Si mie, incantat!

| Florentina9210 a răspuns (pentru OldSoul):

Partenerul meu de ''experimente''. smug n-ar fi rea ideea sa facem si noi ceva asemanator, pe viitor!

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

N-ar fi rea deloc!winking

| Florentina9210 a răspuns (pentru OldSoul):

Am fi primele persoane care ar face un experiment social educativ. We will be famous!

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Intr-adevar!
Ne vom face propriul show TV.

| Florentina9210 a răspuns (pentru OldSoul):

Cat de frumos visam, pentru moment...

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Dada.
Sa vedem ce o sa viseze cel care a pus intrebare cand vede ce chat am facut aici. laughing

| Florentina9210 a răspuns (pentru OldSoul):

N-ar fi primul care ne injura. laughing

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Si nici ultimul cel mai probabil laughing

| Florentina9210 a răspuns (pentru OldSoul):

In mod cert! laughing

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Acum totusi, de ce sa fim negativisti.
Poate-i place conversatia noastra.
Poate happy

| Florentina9210 a răspuns (pentru OldSoul):

E baiat de treaba tipul. Ii plac animalele, avea intr-un timp o poza cu un mielusel. Ne suporta el, n-are incotro! Ca noi useri nu mai gaseste! laughing

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Asa este! Suntem unici!

| Doarunaltutilizator explică (pentru OldSoul):

Nu chiar.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Florentina9210):

Nu ma deranjeaza ce discutii purtati.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Stiam eu ca esti copil bun!

| R0R0 a răspuns:

Frumos.
Desi acum nu mai urmăresc.

| Idkidk a răspuns:

E drăguţ.

| TheWomanCat a răspuns:

Majoritatea nici macar nu sunt talentati.Am vazut si multi fac ceea ce face orice copil normal si juriul e mult prea copilaros.Ii lasa des sa treaca runda urmatoare desi copilul respectiv nu a facut mare branza.Pe deasupra sunt obligati de parintii lor sa mearga pentru a avea cu ce sa se mandreasca.Pe de o parte e o nerozie, dar pe de cealalta parte e trist ca unii traiesc intr-o lume imaginara fara sperante de reusita. -_-