| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot sa fac pentru a avea internet in masina( in Tir)?
P.s : Am un stick de internet dar nu prinde retea. Specific ca locuiesc in Italia.
Ce pot sa fac? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Da numai ca nu merita, bani pierduti si telefonul nu e prea util pentru ca se duce bateria repede, autotrenu tine cont de sofat poti trai si fara net o luna plecat de acasa

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa platesti internetul la italieni sa ai net, dar merge greu. Rabda pana dai de o parcare cu wi-fi

| Raducu301 a răspuns (pentru mgtow):

Ok. Dar nu exista un aparat ceva care il pot folosi ca modem?

| Raducu301 a răspuns (pentru mgtow):

Multumesc!

| mgtow a răspuns (pentru Raducu301):

Da numai ca nu merita, bani pierduti si telefonul nu e prea util pentru ca se duce bateria repede, autotrenu tine cont de sofat poti trai si fara net o luna plecat de acasa

| KinderRM a răspuns:

Salut.

Cred că sunt două căi:
- Prinzi WI-FI de la cineva.
- Ai net pe telefon nelimitat + un telefon care să meargă destul de okey având net. Un Galaxy ceva, orice. Degeaba ai net dacă nu ai telefon.

| Raducu301 a răspuns (pentru KinderRM):

Mie imi trebuie pentru calculator internutul.

| KinderRM a răspuns (pentru Raducu301):

WIFI, cu modemul nu vei avea semnal oriunde.