| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ce sfat imi dați sa muncesc in Ro pe salariul minim sau sa plec in Uk prin constructii?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu am plecat in GB si lucrez pe tir 7 - 9h pe zi si 2500€ salariu in mana lunar, am de gand sa vin in tara la 55 de ani sa frec pl (cu bani in cont) si la 65 pensia de 1000 GBP pana atunci imi cumpar o locuinta intr-o zona recent construita o modernizez in interior si imi traiesc viata cu femei, masini de lux concedii laughing romanii din fabrici si santiere nu prea fac echipa buna, ideal e sa lucrezi intr-un mediu solitar cum lucrez eu fara stres si prosti langa tine.

| RAY a răspuns:

Acei 1200 de ron sunt putini si aici, ceva mai bun nu ai gasit? daca ai experienta du-te in uk

| Nimeni10 a răspuns (pentru RAY):

Nu am nicio experienta.

| RAY a răspuns (pentru Nimeni10):

Ce o sa faci acolo? o sa te puna la tot ce e mai greu, daca lucrezi si cu romani o sa fie un cosmar

| Nimeni10 a răspuns (pentru RAY):

Asa e, cred ca cel mai bine ar fi sa învăț o meserie.

| SilentRain a răspuns:

Depinde de tine, daca tu te mulțumești cu resturile (nu îl pot nu-mi salariu ) din Romania
Sau poți să îți rupi ficați in UK, până îți găsești ceva mai buna

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Daca castigi 2000 de ron net + bonuri de masa e ok si aici