| Easton a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine sa imi spuna cum sa calculez pe cate grade de latitudine si longitudine se desfasoara un anumit stat (Brazilia).
Funda pentru cel mai bun raspuns! Multumesc! Imi cer scuze de categorie dar e una dintre cele mai vizualizate.

1 răspuns:
| temugin a răspuns:

Cauti pe google earth valorile: extremitatea nordica, sudica, vestica si estica, apoi calculezi longitudinea si latitudinea dintre intervalele pe care ti le-am zis!