| David12Iulian86 a întrebat:

Salut, cine mai e in situatia sa aiba o mama gen comunista? Sa nu te lasa in pace, sa gaseasca tot felul de probleme care nu au sens

6 răspunsuri:
| FreddieM a răspuns:

Te asigur ca TOATE mamele sunt comuniste, indiferent de era in care s-au nascut. Dar o face doar pentru binele tau. Vei proceda la fel cand vei fi mama si-ti vei aminti cu placere si mandrie ai primit o educatie,, comunista'' si o vei transmite mai departe.
Cheers

| Mosotti a răspuns (pentru FreddieM):

Nu e asa, multi parinti zic ca spre binele copilului si se baga ca musca in lapte si face mai rau, sa lase copilu sa invete din greseli, din viata, sa se invete autonom, nu mereu sa-l protejeze altii, sa iasa un pampalau.

| David12Iulian86 explică (pentru Mosotti):

Da la asta ma gandeam si eu! Multumesc

| Mosotti a răspuns (pentru David12Iulian86):

Pai da, asa e normal, sa lase liber copilu sa-si caute el ce e mai bine pentru el, nu sa-i impuna parintii ce e mai bine adica de fapt ca vor sa faca ce vor ei, ca asta inseamna.

De ex daca copilu are partener nepotrivit, oricat s-ar opune ei, el tot pe acela il iubeste, trebuie sa se convinga singur dupa aia ca nu e ok, pana atunci nici o sansa, mai rau trezesc parintii repulsie si scandal inutil.

| David12Iulian86 explică (pentru Mosotti):

Da, de chestia asta mi-am dat seama! Iti multumesc foarte mult

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Comunistă nu era

Dar sa se bage in viața altora sa mintă sa provoace scandal din nimic și mai ales când vine vorba de bani...