| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Cum as putea sa creez subtitrari in limba romana pentru un clip din alta limba? Clipul nu este al meu, dar as vrea sa-i creez subtitrari in romana. Nu sa traduc subtitrarile din alte limbi deja existente, ci sa creez eu, pe care ceilalti oameni le pot accesa direct.
La propriile mele clipuri stiu sa fac, dar vreau la clipuri care nu sunt ale mele. Am mai auzit de oameni care au facut asta. Cum?

6 răspunsuri:
| rapandula a răspuns:

Vrei cu fisier de subtitrare separat sau cu subtitrare arsa in video?

| anonim_4396 explică (pentru rapandula):

As vrea cu subtitrare direct in video

| rapandula a răspuns (pentru anonim_4396):

Telefon sau PC?

| anonim_4396 explică (pentru rapandula):

Ar fi mai bine direct de pe telefon. Dar oricum, nu conteaza

| anonim_4396 explică (pentru rapandula):

Stii cumva raspunsul? M-ar ajuta enorm

| rapandula a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://play.google.com/store/apps/details?id=com.camerasideas.instashot

Este foarte buna pentru ca nu trebuie sa iti faci abonament. Wathermark-ul acela enervant se poate elimina vizionand o reclama de 30s. Daca vrei ca videoclipul sa fie in format original, selectezi optiunea "panza", dupa "originala". Daca vrei ca subtitrarile sa fie in acelasi loc cu aceeasi marime, creeazi un text, il customizezi dupa bunul plac dupa care alegi optiunea "copiaza" si astfel iti va mai aparea una identica in aceeasi pozitie cu aceeasi marime. Tine apasat mai mult timp pe textul copiat (ma refer la cea din partea de edit, nu din video) si trage-o pe primul rand. Cand o copiezi o sa iti apara pe un alt rand si s-ar putea sa te incurce. Succes!