| AlexAL275 a întrebat:

De la prea multe filme și seriale credeți că s-ar putea schimba modul de gândire, mentalitate pe care o are despre viață sau despre el?

2 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Da.

| gemeni6226 a răspuns:

Cred ca da, cu conditia sa te uiti la aceeasi gen de filme.De exemplu doar comedii tinzi sa crezi ca in lume totul e happy, daca te uti doar la crime tinzi sa crezi sau sa vezi ca in viata sunt prea multe crime, daca te uiti la prea multe razboaie tinzi sa ai un spirit vesnic luptator, daca te uiti doar la filme de dragoste astepti sa fii mereu indragostit -eu de exemplu la finalul unui serial vazind ca toata lumea se aduna cu cineva am tins sa-mi doresc sa ma adun si eu cu cineva. Tineretea mi-a fost influentata de filme happy si am crezut ca si in lume totul e ok si happy.