| CAMIOANIEEE a întrebat:

Salutbig grin,cum dracu pot invata la teza la romana? am vinierea asta, stiu cate ceva..numera,pronume,adjectiv si substantiv,dar nu prea stiu cum le aplic, si la literatura habar n-am cum si ce trebuie facut, vreau ajutor pronto! fundui si votuletzbig grin

2 răspunsuri:
| darksides a răspuns:

Salut, la teza la romana este destul de usor de invatat adica la gramatica trebuie sa inveti ce v-a dat doamna profesoara, depinde ce cls esti gen:vocabular, morfologie si sintaxa, dar sa inveti elementaru si la literatura fie inveti compunerea pe text studiat pe care ati lucrat, daca nu cateva tipuri de compuneri libere P.S la gramatica trebuie sa stii sa lucrezi pe text la prima vedere. Bafta!

| CAMIOANIEEE explică (pentru darksides):

La gramatica nu imi e frica...ca semestrul trecut am luat punctajul maximlaughing (la gramatica ma refer)imi e de literatura.Ms la fel