| anonim_4396 a întrebat:

Daca as dori sa ma fac manager (daca), ce licee sunt recomandate sau facultati? Oricum,spune-timi care sa fie si din Romania si din strainatate. (Sa fie facultati si licee de prestigiu, mai importante si cunoscute...)

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mai intai ca nu exista facultati si, cu atat mai putin licee, care sa pregateasca manageri. Manager devii prin competenta deosebita intr-un anumit domeniu.
In orice caz, daca, prin absurd, reusesti sa devii oarece manager, sfatul meu e ca, in secunda doi, sa-ti angajezi o secretara care sa stie bine de tot sa scrie romaneste. Nu de alta dar, daca scrii tu ceva in halul in care ai scris aici, risti sa fii retrogradat ca manager pe la Deratizare sau ceva.