| 4zyS a întrebat:

Dacă șterg contul de Facebook, se șterg și mesajele de pe messenger? Sau rămân?
Adică vreau să șterg contul de Facebook dar să se șteargă și mesajele de pe messenger. Sau se șterg doar mesajele mele și ale persoanei cu care am vorbit rămân? Sau dispare conversația? Cine a avut această problemă și știe, rog să-mi răspundă cât mai repede, vă rog frumos!

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

NU dispar, ți-o spun sigur! Ele continuă să rămână în messengerul celuilalt, dar in locul numelui tău, apare " Utilizator Facebook".
Dispar temporar/definitiv doar când contul tău e raportat (de cineva) și necesită verificare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, dacă vrei să ștergi contul, Facebook îți va da răgaz o lună de zile în cazul în care vrei să renunți la ștergerea definitivă și să-ți reactivezi contul. Mesajele le poți șterge cât timp contul este activ, dar și după ștergerea definitivă a contului desigur, mesajele dispar, deoarece sunt asociate contului tău!