| VrRos70 a întrebat:

Salut.
De la stres și nervi slăbești?
Ce efecte negative mai aduce stresul?

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Normal ca slabesti. Consuma mult din energiile organismului.
Diabet, boli de inima, daca e serios, in timp poate duce la boli psihice.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai uneori stabitul este un efect pozitiv oarecum in acest caz.
Iar legat de alte efecte negative... la o prima cautare pe Google o sa gasesti mai multe decat ai vrea :D
https://www.clinicaoananicolau.ro/stres/

| oglindasultanului a răspuns:

Cica cand te agiti arzi calorii, dar te imbolnavesti de inima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stresul poate influența apetitul. Deci poate determina slăbirea sau îngrășarea.

| TheStrategist a răspuns:

Slăbești dacă nu mănânci