| papuciirupti a întrebat:

de o vreme buna am flatulenta din cauze medicale si simt ca acest miros ma urmareste peste tot. precizez ca fac dus dimineata si ma sapunez de 2 ori, fac si seara cand ajung acasa si degeaba. nu stiu ce sa fac sa scap de acest miros, mor de rusine, si nu este doar in minte mea deoarece oamenii in jurul meu dau cu mana pe la nas si dupa cum spuneam uneori simt si eu. crying(( am folosit toate tipurile de sapun, gel de dus si degeaba
ce sa fac?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! In primul rind identifica cauza, ai zis ca din cauze medicale, stii concret care sunt aceste cauze? Pot fii de la medicamente? Ce boli ai? Ai boli de stomac? Nu minca fasole varza cartofi aceste alimente produc gaze intestinale flatulențe băsini urît mirositoare, ce varsta ai? Esti femeie sau bărbat? Mergi la medicul tau de familie sa ti faci o ecografie sa vezi cauzele flatulenței, si la servici dai? (Pîrțuri?)

| justanotheruser99 a răspuns:

Rezolva problema din interior, adica incearca sa corectezi regimul alimentar sau proastele obiceiuri (mestecatul cu gura deschisa, spre exemplu. In modul asta odata cu mancarea, in stomac ajunge si o cantitate mare de aer, ce produce starea de flatulenta.)
Pentru mai multe detalii citeste aici:
http://m.csid.ro/......-13877707/
Daca nu te ajuta nimic, mergi la farmacie si cumpara-ti carbune medicinal (pulbere sau capsule) sau tablete pe baza de carbune (espumisan?! Sau cum se numea. Tot facea reclama la tv :)) )
In al doilea rand, daca spui ca gelurile de dus nu te ajuta, dupa ce te speli foloseste si un deodorant spray si parfum. (Da si pe haine)