| AndreiSuveranul20011 a întrebat:

Salut,este cineva de pe TPU care a fost internat la spitalul de psihiatri? Si dacă da, cum i-a schimbat viața aceasta experiența? Aș fi sunt foarte interesat de acest domeniu.

P.S.Doresc seriozitate.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ție nu ți-ar strica.
Acum 37 de ani.
Am avut un mic accident de mașină și am fost lovit la cap și crăpată pielea scalpului la impact. Sperietura a fost însă mare. Cam după o săptămână nu m-am simțit în stare să merg la serviciu, căci eram confuz. Am solicitat singur internarea, care mi-a fost la început refuzată, dar eu am insistat. Am fost ținut sub observație și tratament 10 zile după care am cerut tot eu externarea. A fost o experiență tristă, căci era un spital vechi, nerenovat, parțial azil, cu multă mizerie și suferință umană în el, iar eu nefiind prea afectat, am avut timp să o observ și să meditez la ea.

Răspuns utilizator avertizat