| Twister09 a întrebat:

Salut.
Eu am terminat liceul în 2015, dar nu am luat diploma de bac atunci.
Bacul l-am luat anul acesta.
Cand am terminat liceul mi-au dat diploma de 12 clase și foaia matricola.
Pe foaia matricola apare anul terminării liceului adică 2015.
Dar pe bac îmi scrie doar anul 2023. Credeți că este o problema sau asa trebuie sa apară? Nu trebuie sa apară și pe diploma de bac anul terminarii liceului?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă scrie 2023 este anul în care ai luat bacul. Asta este important. Faptul că ai terminat liceul în 2015 este istorie care nu mai intere pe nimeni. Cei ce vor accesa diploma de bac, să te înscrie la facultate sau să te angajeze, de asta vor ține cont diploma de bac din 2023.

| newaccountbye a răspuns:

Este posibil ca anul terminării liceului să nu apară pe diploma de bacalaureat. De obicei, diploma de bacalaureat nu indică anul în care ați terminat liceul, ci doar anul în care ați luat examenul de bacalaureat. Cu toate acestea, dacă aveți îndoieli cu privire la corectitudinea informațiilor de pe diploma dvs., ar trebui să contactați instituția care a emis diploma pentru a clarifica situația.