| becka17 a întrebat:

Eu lucrez la un Pet shop, am omorat din greseala un papagal.
Cum fac ca seful meu sa nu descopere?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, relaxeaza-te! Ca sa iti iasa treaba asta trebuie sa fii cu capul pe umeri.

ok. Pune repede niste apa la fiert si, dupa ce a inceput sa fiarba, arunca papagalul in ea. Dupa 30 de minute scoate papagalul si smulge-i penele. Lipeste-ti-le pe corp si cauta repede niste vopsea sau acuarele, de cel putin 3 culori (rosu, galben si albastru daca seful e roman) si vopseste-te cu ele pe fata si pe corp. Apoi du-te in biroul sefului, fa treaba mare pe biroul lui si asteapta-l acolo, pe vine. Cand va intra in birou, incearca sa imiti un papagal, fara sa te pierzi cu firea (trebuie sa fii serios) si apoi incearca sa zobri pe geam.

Astfel, chiar daca seful tau va descoperi ca ai omorat papagalul, nu va mai conta, va fi ultima lui grija.

7 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

Din greseala? Cum poti sa omori un animal din greseala?
Sfatul meu este acela de ati da demisia!

| viotedy a răspuns:

Normal ar fi sa-i spui.Dar cum in RO nu mai e nimic normal. spune-i ca l-ai gasit dimineata mort.Sau ia altul din piata si pune-l acolo.Depinde,ce papagal era.

| Bri a răspuns:

Sau...poti fi un omd e dreaba si sincer..."Greseala spusa e pe jumatate iertata"

| maturgrizonat a răspuns:

Insceneaza o sinucidere a papagalului!

| MarianM8777 a răspuns:

Sa omori un papagal? Daca mi-ar omori cineva mie papagalul, la-s omori si eu inapoi!hee hee! Poti fi baiat de treaba si sa ii spui, iar daca papagalul era unul care nu era ff scump, poate te ierta( eu nu te-as ierta nici daca ar fi o vrabiuta), iar daca era scump, te poate concedia! Daca vrei sa ramai cu minciuna si sa scapi basma curata, cumperi altul si il pui in loc|! Dar ai grija ca poate se prinde de figura, si atunci problema va fi mai mare! laughing

| ILoveYouSoBaBy a răspuns:

Ce fel de papagal era?
Era unul scump sau era Canarwinking?
Cum l-ai omorat/Cum a murit?
Sunt mai multe feluri de a scapa :
1. cand ajungi dimineata la lucru poti sa iti suni seful si asa cu o vice putin speriata sa ii spui ca, cand ai ajuns la lucru te-ai gandit sa le dai de mancare la animale si dupa ai desoperit ca unul din papagali...(rasa papagalului)... era mort in coliviewinking laughing
2. poti sa fugi la un alt magazin de animale si sa cumperi un asemenea papagal si sa il pui in colivia celui decedat happy
3.ar fi indicat si sa ii spui sefului ca moartea accidentala a papagalului a fost o greseala imensa si sa incerci sa ii explici ca tu nu ai nici o vina, ca iubesti animale, bla bla bla si asa mai departe...
Dar daca seful tau nu este un om prea intelegator si tie chiar iti place locul de munca ar fi indicat sa faci pasi 1-2 de mai sus laughingwinking
Sper ca te'am ajutat happy

| becka17 explică:

Pai...cusca sefului avea o sarma mai ghimpata si am incercat sa duc cusca pe un raft.Pe afara copiidadeau cu petarde, a dat un copil langa magazin m-am speriat, am scapat cusca si...na s-a intamplat sad