| papuciirupti a întrebat:

Salut, fac un 'studiu'
Consumati alcool? daca da, de ce faceti asta? consumati in cantitati mici/medii/industriale rolling on the floor? faceti acest lucru des sau doar la momente speciale?

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Consum foarte putin, la ocazii(nunti, zile de nastere, revelion, etc).In rest imi place berea fara alcool.

| dannys a răspuns:

Eu nu consum dar cunosc persoane care consuma dupa mine consuma mult dar dupa ei un bax de bere(24 doze) pe zi este putin (o nimica toata) cum zic ei.Pentru mine si o bere pe zi este mult ca in 30 de zile sunt 30 de beri pe luna si mie una mi se pare mult. Daca le zic ca iar a-ti baut mult aseara ei zic "cum ai calculat tu cat pot eu sa beu?"Cred ca pentru mine ar fi consuma cantitatii industriale, pentru ei sunt cantitatii mici.De ce fac asta au zic ca din placere si mereu beau si fara ocazii speciale. Daca le spun ca au probleme cu alcoolul nu ma cred.6 prietenii(colegi de munca) au problemele astea.Ma mira faptul ca se abtin la munca ca este interzis la serviciu consumul de alcool dar daca nu ar fi cu siguranta ar bea in loc de apa, bere si la munca.Nu le trebuie momente speciale

| papuciirupti explică (pentru dannys):

Trist dar ADEVARAT laughing
asa sunt si eu, incep sa-i ignor tot mai mult si scad foarte mult in ochii mei...
nici eu nu consum, max 10 beri pe an sa nu exagerez...

| AFR81 a răspuns:

Nu consum deloc. Nu-mi place gustul.

| RAY a răspuns:

Da,cateodata,cand imi vine cheful

| Florentina9210 a răspuns:

Nu obisnuiesc sa consum alcool. Bine, la o ocazie speciala sau mai vin prieteni, mergem in oras la o terasa. Dar nu asa zilnic si exagerat.