| m3mo_8941 a întrebat:

Salut.
folosesc sistem de operare Windows 7 nu reusesc sa gasesc driverul potrivit
High Definition Audio Device
il instalez si imi zice ca nu il suporta. dar se aude numai in 2 boxe si nu imi recunoaste mufa care vine bagata in spate [ cea rosie ]
ce pot face?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ce windows 7 ai?
Ce sistem de boxe ai?(vad ca te referi la mai mult de 2 boxe)
Ce placa de sunet ai? (poate nu suporta 24 biti si trebuie setata pe 16 biti)
Un windows care nu ia driverele cum trebuie din prima inseamna ca nu este un windows bun! Parerea mea este ca nu suporta placa audio daca nu recunoaste mufa!
Cauta pe site-ul oficial driver pentru placa ta de sunet!
Incearca si sa-l dezinstalezi, apoi rulezi Driver Sweeper: http://www.softpedia.com/get/Security/Secu...r-Sweeper.shtml
Cureti ce a mai ramas nesters la dezinstalare (din driver-ul audio), apoi reinstalezi de pe site-ul oficial! Poate merge asa!