| principessa1 a întrebat:

i s-a intimplat cuiva, ca cineva sa-i prezica viitorul si cu trecerea timpului sa se indeplineasca?

Răspuns Câştigător
| DianaDiaa a răspuns:

Da cunosc persoane, mie nu mi s-a intamplat recunosc dar cred. (nu ma refer la prezicerile tigancilor, ci la alta forma de a afla viitorul gen in cafea, zodii )

2 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

Viitorul nu se poate prezice lume, toate persoanele care ghicesc folosesc metoda psihologica. Ghicitorii iti intrebari referitor la viata ta personala, la urma iti spun ca o sa se intimple ceva si tu iti imprimezi in minte acel ceva, care se invirte in capul tau tot in asteptare sa se intimple.

| Hevnoraak a răspuns:

Da mi se întâmplă des, nu să ghicesc numere la loto sau ceva de genul.
Pot prezice evenimente viitoare într-o oarecare măsură, nu e un dar e mai mult experință, poți anticipa într-o oarecare măsură ce se poate întâmpla din ce sa întâmplat deja.